تاجر آینده

سلام به تمام عزیزان و محرمان این وبلاگ

  عذر خواهی می کنم از دوستانی که لطف کردند،منت گذاشتند و اومدن عید رو تبریک گفتن و من نتونستم برم انشالله به تک تک وب ها سر میزنم.

  عبارتی هست که شاید فقط در مواقعی که فردی فوت میکنه و ما میشنویم میگیم و یا اینکه روی اعلامیه های فوت میبینم و اون هم:

                           "انا لله و انا الیه الراجعون"

هست.عبارت بسیار زیبایی است و همونطور که از معنا برمیاد یعنی همه از خدا هستیم و به سوی او باز میگردیم.

 خداوند ما رو از خودش میدونه و محبتشون هم به ما از محبت مادر به فرزند زیادتره حالا اگر من رو سیاه برم و طلب بخشش کنم قبول نمیکنه؟

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مطلبی که می خوام اشاره بهش کنم اینه که اگر ما انسان ها واقعا می خواهیم خودمون رو از گناه دور کنیم و تهذیب نفس بکنیم اول باید بدونیم که چه عواملی باعث میشه ما مرتکب گناه بشیم و سپس دیگه سراغ اون محرک ها نریم حالا این محرک میتونه از دوست باشه تا اینترنت.

هر کاری سختی داره...شکست داره...باید صبر کرد و باز هم تلاش کرد.نکنه کسی از رحمت خدا ناامید بشه و یا خدای نکرده به کارهاش مغرور.واقعا خنده داره که حالا یه فردی میره مثلا عبادت میکنه علم یاد میگیره بعد به خودش مغرور میشه...از نحوه راه رفتنش تا طرز تفکرش فرق میکنه.این طور آدم ها نه عباداتشون...نه تحصیل و میزان دانششون و حتی خودشون هم دیگه به درد خودشون نمی خورن.وقتی که ما مردیم حالا چه چند سال زودتر یا دیرتر این فقط و فقط اعمال خالصمون هست که به درد می خوره.چه قدر از نماز لذت میبریم؟چقدر در حین نماز ما حواسمون به خداوند و ذات اقدس باری تعالی هست؟حالا فقط و فقط همین مقدار از نمازمون قبول میشه و به کارمون میاد.از اول نماز یعنی زمان تکبیر تمام حواسها رو به خداوند بدیم اینطور شروع خوبی برای اون نماز میتونه باشه.

نماز اول وقت بسیار بسیار مهم و با فضیلت هست.اگر می خوایم که در درس و زندگی موفق باشیم باید نماز اول وقت بخونیم و یا اگر می خواهیم که از نماز و خداوند هر چه هست به ما برسه و ما موفق بشیم باید با آرامش و توجه نماز بخونیم بخونیم... حتما هم زمانی که تموم شد دعا کنیم.خداوند دوست داره صدای بنده شو بشنوه..

همونطور که ائمه گفتند عید واقعی ما اون روزی هست که یک صفت بد رو از خودمون دور کنیم.پس انشالله هر روزتون عید باشه

التماس دعا

_قابل توجه بعضی که وب رو می خونن اما صفحه نظرات براشون باز نمیشه و ایمیل هم زدن.شما نظر نداده عزیز هستینچشمک

نوشته شده در ۳ فروردین ۱۳۸٩ساعت ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ به قلم تاجر آینده جوهر ها ()


Design By : Pichak