علی یعنی صراط المستقیم

سلام به تمام دوستان عزیز و خوانندگان پنهان و آشکار وبلاگ!

مبحثی رو شروع کرده بودم از پست قبل در مورد اهل سنت.خواستم برای شفاف سازی گفته هایم چند مورد رو متذکر بشم.

من در مورد راه باطل و شیوه ی ساقطی به نام سنت و جماعت صحبت کردم .منظور من به بنیان این مسیر هلاکت بود و سردمدارانش.کسانی از اهل سنت هستند که از حقیقت ولایت خبر ندارند اما به آنچه می دانند عمل میکنند.بعضی هستند که حقیقت را میدانند و انکار می کنند و بعضی هم تخم نفاق میکارند و سود مادی خویش را درو می کنند.پس من کاری ندارم فلانی چطور است و در این مقام هم نیستم که قضاوت کنم که قاضی خداوند تبارک و تعالی هست و بس.اما دوستی نقدی کرد که نباید در مطلبی علمی و مستدل لعن رو میاوردی.توضیح من به این مطلب این است که ما چندین لعن داریم.اصلا ذات لعن یعنی از خداوند بخواهیم که رحمت رو از فلانی دور کند.بعضی لعن ها حرام است.مثلا شما مومنی رو لعن میکنید.بعضی لعن ها مکروه است مانند لعن کردن موجودات.خداوند این حق رو به شما نداده که به سوسکی مورچه ای ببری یا پلنگی لعن کنید خب پس این هم مکروه.لعنی هم داریم که جایز هست.مثل لعن کردن ربا خواران،رشوه خواران،سخن چینان و ... .اما لعنی هم هست که مستحب است و اون لعن برای کسانیست که خدا و رسولش رو اذیت کنند،کسانی که به زنان عفیف تهمت زنا بزنند و کسانی که دشمن دین و اهل بیت پیامبر هستند.مدرک این تقسیم بندی که گفتم در میزان الحکمه و وسائل شیعه موجود هست که اگر خواستین به جزء می گویم که برین و بخونین.

کسی مثل عمر(لعنت الله علیه) که دل حضرت زهرا رو به شکست و خانه ی ایشان را به آتش کشید و حضرت ایشون رو نبخشیدند و دلیلی بر اینکه پیامبر هم آن ها را نبخشیده است آوردند ما نباید لعنش کنیم؟

آدم نادانی مثل عمر(لعنت الله علیه) که مقابل خدا و رسولش گفت ان الرجل لیهجر...همانا این مرد هذیان میگوید و یا ریسمان بر گردن امیر المومنین می اندازد و به مسجد میکشد که همش از روی عداوت،حرام زادگی و حسادت بود...عمر لعنت شده ای که امر رسول خدا رو سر پیچی میکند در جنگ...عمری که مسح روی کفش می کشید...عمری که در خانه ی زهرا را به آتش کشید...عمر لعنت شده ای که از روی جهالت و شهوت پرستی لقب امیرالمومنین به خود داد و آیه تیمم را یادش نبود و دستور به ترک نماز داد تا به آب برسند...عمر لعنت شده ای که جمله ی حی علی خیر العمل را از اذان برداشت و الصلاة خیر من النوم را در آن وارد کرد و یا شاید همان عمری که بسم الله الرحمن الرحیم را از قرائت حذف کرد نباید مورد لعن و نفرین ابدی قرار گیرد؟

حضرت زهرا این لعنت شدگان رو در نمازهایشون قسم خوردند که لعن میکنند و من هم ترسی از لعن اونها در نهان و آشکارا ندارم.در صحبت مستدل هم اگه کسی به دنبال واقعیت هست برود ببیند که من چرا لعن کردم؟چه فردی را لعن کردم؟اگر بی دلیل و از سر تعصب اشتباه بوده من پس میگیرم حرفم رو و اگر هم نبوده که نیست تا عمر دارم و تا خون در بدنم جریان دارد امثال این حرام زاده ها رو لعن می کنم.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

توضیح مختصری در مورد عنوان این پست بدهم.حضرت علی به یکی از یارانشان فرمودند من در سوره ی حمد هستم.اون شخص که الان در خاطرم نیست سوال کرد که یا مولا در کجای سوره؟فرمودند که منظور از صراط المستقیم من هستم و تنها از کسی که پیامبر در موردشون می فرمایند:

>> یا علی لا یعرفک الا الله و ان<<>>ای علی تو را هیچکس نشناخت جز خدا و من<<

این مقام بر می آید.

آخه کسی که می خواهد فردی رو مورد شناسایی قرار بدهد.مثلا من شما رو بشناسم باید بر شما محیط بشم تا بگم بله من شما رو شناختم.حال چه فردی جز خدا عز و جل و پیامبر می توانند محیط بر علی(ع) بشوند؟چون حضرت و امام زمان هر عصر محیط به عالم وجود هست.ما محاطیم.برای همین است که هیچ گاه نمیتوانیم به توحید ذات خداوند دست پیدا کنیم و ذات خداوند رو بشناسیم.اگر خداوند رو یک اقیانوس فرض کنیم ما تنها یه پیاله داریم و اون هم به اندازه ظرفیت وجودی و فطریمونه که میتونیم از این ذات لایتنهایی بهره ببریم.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

بحثی که دوست دارم در آخر به اون اشاره کنم در مورد شیعه بودن هست.ما که می دونیم مقام تشییع چقدر رفیع هست حال شیعه چه فردی هست؟اصلا من حقیر سر تا معصیت می تونم ادعا کنم که شیعه هستم یا نه؟

انشالله در مورد این موضوع در پست آتی می پردازم

دست بوس تمام شیعیان و محبان علی و خاندان پاک مطهرش هستم

التماس دعا--زاهد-- 

*پی نوشت:عزیز دلمون فردا یا پس فردا بر می گرده و دل فرمانده رو شاد می کنه.سر گروهبان روا نیست که اینطور اسیر بگیری.

/ 12 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قنبر علی سلیمانی

سلام. وبلاگ خوبي داريد. ممنون مي شم اگه وبلاگم و لينك كنيد. در ضمن نوروزتون مبارك.

بنده

در گمراهی آنها شکی ندارم. اما آیا سیره ائمه ما علیهم السلام این بوده که علنا با بردن نام، آنها را لعنت کنند؟ مثلا آیا امام رضا علیه السلام این کار را با بردن نام می کردند؟

ترنم

در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست، ولی در نماز پایان است. شاید این بدین معناست که پایان نماز، آغاز دیدار است . ----------------«دکتر علی شریعتی»---------------- آپت مثل همیشه شیرین و دوست داشتنیه گلم ! سال نو هم مبارک ! [گل] با آپ نوروزي در خدمت ام !

پزشک من

مطالبتون بسیار آموزنده ست ممنون .بهم سر بزننین پستهای قدیمم بدک نیست پزشکی قرآنیه.[لبخند]

سلام ..

سلام ببخشید من در پست نظری نوشته بودم مثل این که نرسیده..... چون نیست فقط می خواستم بگم امیدوارم هممون متحد شیم و به سوی خدای واحد پیش رویم که این یکتا مسیر است که ما را به اصلمان که خداست بر می گرداند من ایمان دارم........ که همه ی ما جزئی از خدائیم و در نهایت به خدا بر می گردیم به معنای واقعی کلمه........

برای گمشده ام

سلام..چه فکر اشتباهی داشتم من... شاید هم ..... همیشه فکر میکردم کسایی که میرن اونور از خدا پبغمبر فراموش میکنن...ولی گویا.... در هر صورت آدرس مطبتون رو بدین برای عرض تبریک بیام خدمتتون..البته فکر کنم چند سال دیگه...

سیما

سلام طرز نوشته هاتون خیلی عوض شده ! بد نیست اما من اینکه ادم خودش باشه رو بیشتر دوست دارم .. ادم وقتی اینطوری مینویسه (البته بعضی ها )فکر می کنند باید دفاع کنند از چیزی که خودشون هم درست حسابی نمی دونند یعنی ناخوداگاه میشه من خودم یه ذره تجربه داشتم .. اینا رو مثه یه دوست گفتم امیدوارم ناراحت نشین مطالب خوبی ادم اگاهیش بیشتر میشه .. ممنون از حضورتون موفق باشید

محدثه

سلام دکتر! ببخشید من چند وقت نبودم، مسافرت بودم. توی این چند روزم که برگشتم نتونستم کامل مطالب این چند وقتو بخونم، به خاطر همین دیگه نشد نظر بزارم، شرمنده! درسته، همه قبول دارن که اعمال شیعه درست هست،نه سنی. اما واقعا بعضی از سنی ها هستند که اعمال خودشون رو کامل و بدون عیب و نقص (از نظر خودشون) انجام می دن. از نظر تایم نماز خوندن، حجاب و... البته من همشونو نمی گما، اما داداشم میگفت،وقتی کرمان بوده، اکثر دانشجوهاش سنی بودن و بلافاصله بعد از اذان از استاد اجازه می گرفتن می رفتن واسه نماز. خب الان تو جامعه خودمون،یه نگا به دختر پسرای مثلا شیعه بندازین، خودتون متوجه می شین. اما در کل واقعا اعمال شیعه از همه نظر کامله و این ماییم که با عمل نکردن به اون،باعث میشیم که سنی ها از نظر دینداری خودشونو بالاتر بدونن. شما کتاب شبهای پیشاور رو خوندین؟ من نخوندم اما شنیدم که توی اون چند نفر از بزرگای سنی، با بحث با یک شیعه، شیعه شدن. می گن کتاب خیلی جالبیه. موفق باشین. راستی!سال نو تونم مبارک!![گل]

بهزاد ابراهیمی

با سلام من نه سنی هستم و نه شیعه من بنده خدا هستم و تنها کتاب قرآن را ژیروی می کنم و از سخنان پاک انسان های بزرگ به عنوان مسیر کمال استفاده می کنم. خداوند والا خودش در قرآن گفته: سوره بقره آیه 141: آن جماعت را روزگار سپرى شد براى ايشان است آنچه به دست آورده‏اند و براى شماست آنچه به دست آورده‏ايد و از آنچه آنان مى‏كرده‏اند شما بازخواست نخواهيد شد پس تمام این صحبت ها اثری نداره و تنها اعمال ما برای خودمان در زندگی امروز به حساب می آد موفق باشی

ADAM

درود بهزاد بهزاد جان از آن كتاب چه مي فهمي ؟ پس علي را قبول نداري ؟ يا با بوبكر خوب نيستي؟ خلاصه كنم يكي شو انتخاب كن با تحقيق اما بر هر كدام شدي وحدت را نيك دار پاينده و پيروز باشي