انسان مخلوق برتر

سلام به همه ی دوستان عزیز

گفتم بعد از دو تا پست ریحانه خانوم،خودم بیام و یک پستی بنویسم که یه حال و احوالی هم از شما دوستان گرفته باشم.امیدوارم که تک تکتون هر جای این کره ی خاکی هستین در پناه خداوند موفق و سلامت باشید

گفتم بعد از پست های اخلاقی که ریحانه خانوم و خودم زدم یه کم هم در مورد درس و اینها بگم.

سر کلاس Ecology بود که داشتیم گونه ها و اینها رو بررسی میکردیم.ما ها،یعنی انسان ها از Homo Sapien هستیم.برای نام گذاری هم اینطوره که کلمه اول باید متعلق به Genus و کلمه ی دوم باید بیان کننده ی Species باشه که برای ما میشه Homo Sapien.

خب حالا یک چیز قدیمی دوباره من رو به خودش مشغول کرد که ما کلا پنج تا Kingdom داریم.حالا فکر میکنین Kingdom ما چه هست؟ بله Animalia یعنی ما از زیر مجموعه حیوانات هستیم.حالا ببینین چی میشه و کجا به انسان بر می خوریم.

Phylum:Chordata

Class:Mammalia

Order:Primate

Family:Hominidae

Genus:Homo

Species:Sapiens

Common name:Human! بله انسان

حالا ببینین ما با چی همگروهیم.خب تا ّFamily یکی ادامه اش

Genus:Gorilla

Species:Gorilla

common name:Gorilla

بله ما فرقی با گوریل ها فرقی نداریم چون Kingdom ما یکی هست و فقط در Genus و Species فرق داریم

خب حالا چی ذهن من رو مشغول کرده؟اینکه در evolution ما یک حلق گمشده یا Missing link داریم که اگه پیدا شه سیر تکاملی ما از حیوان به انسان کامل می شه.من به خودم تاسف خوردم که این مسخرست که ما از حیوانات باشیم.خلقت انسان جدا بوده یعنی ما باید یک Kingdom دیگه به نام Human داشته باشیم که نداریم.حالا خدا کمک کنه و تو Phd بتونم این نظریه رو بدم که اصلا اون حلقه گمشده به احتمال زیاد خلقت انسان بوده پس ما خودمون میشیم Kingdom .به زبان خیلی ساده میشه از این شکل معنای حلقه گمشده رو فهمید.

که من اعتقاد دارم این بین خلقت انسان شکل گرفته و نه اینکه تکامل پیدا کرده!حالا ببینیم تا اون موقع چی میشه ببینیم میشه زد رو دست داروین یا نهخنده

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

عاشق ولایت و اهل البیت اگه عمل نداشته باشه،مثل امثال من،یه قرونم نمی ارزه.خدا کمک کنه که بتونیم عمل کنیم به آنچه میدونیم.یکی از دوستام فکر کرده اینجا ما میایم میریم رو منبر که گفت"آن کار دیگر میکنند"و اینا.خطاب به اون دوست عزیز و بقیه که ما قد نصیحت و اینها نیستیم.خودمون تو این فضا مینویسیم که اول عمل کنیم و بعد هم یک سری از دوستان ببینن و استفاده کنن.

اینم از حسن ختام پست ما:

سلسه رندان ز سر زلف تو دارند نفسی

                                                 تا به آواز سحر خویش به جان بسپارند

قدح ذکر شفق مست حضورش بکند

                                               فرق خویش و قدحش لیک دگر نشناسند

نعره ی شامگه زاهد دیوانه نگر

                                              چون که او را ز خودش ناله کنان بستانند

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

جواب تمام نظرات این پست رو شخصا میدم.هر انتقاد پیشنهاد هم مثل همیشه پذیرا هستیم.

التماس دعا

///زاهد///

/ 48 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازک نیلی

وبلاگتون خوبه ممنون و باعث مسرته که هدفمند می نویسید موفق باشید

سید

سلام دربست مخلصیم وتوراهی سوارنمی کنیم . آیادرهزارسال اخیرمیمونی ازجنگل امده که انسان شده باشد؟ الهی تاقیامت زنده باشی وبلاگ راباعکس های زیباازکلاس ودرس ومحل زندگیت رونق بده

×××

این اقا داروین یهودی وقتی اعتقادش این باشه که نعوذ بالله( خدا مثل بشره و روی زمین راه میره و..) خوب معلومه که بعدش ادعا میکنه که بشر مثل حیوونه.بلا نسبت ماها[چشمک] اگه میخاست درباره ی حیوونا نظریه بده که دیگه سر از نمی دونم کجا باید این خلایق در میاوردن. این نظریه ها رو دیگه خود عالم غرب هم بهش میخنده ...[چشمک]

xxx

خدا رو شکر میکنم به خاطر ادمای خوبه روی زمین[لبخند]

مستانه

این اشتباه که میگید ما قبلا گوریل بودیم و بعد شدیم انسان درست بر عکس این قوم یهود بودند که از دستور خداوند در روز شنبه تعدی کردند و خداوند فرمود بوزینه شوید و از مقام انسانیت خارج گردید

مستانه

اگه همین شکل رو بر عکسش کنید اون موقع درست میشه

دکتر مجتبی محمودی _ مهدی علیپور

خسته نباشید واقعا وبلاگ زیبائی دارید مطالبتان پر بار هستند به دلم نشست امیدوارم مطالب جدید تری از شما ببینم لطفا به وبلاگ ما هم سری بزن من وبلاگتان را تو لینکدونی دوستان قرار دادم از شما هم میخواهم که اگر امکان دارد شما هم این کار را بکنید تا تبادل اطلاعات کنیم

بهاره جووووووووون

میدونی من در حد نظر دادن در مورد خلقت انسان نیستم...ولی بحثی که مطرحه اینه که آخرین بار که داشتیم در موررد خلقت انسان تو مدرسمون بحث میکردیم معلم زیستمون با دختر معلم قرآنمون دعواش شد چون دختر معلم قر آنمون اصلن نمیذاشت معلم زیستمون حرف بزنه و لی منم یه کوچولو فک میکنم داروین خان درست میگفته...بیخود که دانشمند نبوده من خیلی به بحث خلقت انسان علاقه دارم...مرسی از پستت

رها

جالب بود.خیلی خوشم اومد.ممنون

رها

بانظرتون موافقم.منم توی یکی از شاخه ها یزشکی درس خوندمو سر کلاس ژنتیک همیشه سر این موضوع با استادمون بحث می کردم.ام کو گوشه شنوا.